30 Lis

Výhra Čechů nad Slovenskem 3:0 a postup elitní skupiny MS!!

I druhý den turnaje si čeští sledge hokejisté připsali na své konto vítězství, když porazili tým Slovenska 3:0. Mají tak téměř 100% jistotu na návrat do elitní skupiny mistrovství světa, odkud v roce 2015 vypadli.

Češi začali zápas s obrovským nasazením a hned v úvodu několikrát prověřili síly slovenského brankáře. Vstřelit branku se jim však v úvodních 15 minutách nepodařilo.

Druhá třetina byla pro český tým střelecky mnohem úspěšnější. Nejprve se trefil do soupeřovy branky v 18. minutě Zdeněk Hábl. Další český gól na sebe nedal dlouho čekat. V 20 minutě po krásné akci ho střelil Michal Geier. Nervy na uzdě po obdrženém gólu neudržel slovenský hráč Joppa a vyhodil hokejku do ochranného plexiskla za brankou, která sklo roztříštila a zápas musel být přerušen. Po návratu týmů z kabiny již ve zbývající části druhé třetiny branka nepadla.

Ve třetí třetině začali soupeřovi docházet síly a začalo se vylučovat. V přesilové hře se Davidovi Palátovi vydařila střela a skóroval na výsledný stav 3:0 pro Čechy.

Zítra mají týmy volný den. V pátek nastoupí Češi proti Japonsku v 17:30 místního času.